Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych „EURO-TOURS”
Tomasz Prądzyński, Mariusz Zwoliński, Damian Kosik s.c.
al. 3 Maja 7, 76-200 Słupsk, tel. (59) 842 98 73, fax (59) 841 48 81
www.eurotours.pl • e-mail: Diuro@eurotours.pl
Konto: mBank 72 1140 2004 0000 3602 4993 1301 • Zezwolenie nr 264
NIP: 839-30-42-530

PIELGRZYMKA DO ZIEMI  ŚWIĘTEJ  15.03. – 22.03.2014

Ziemia Piątej Ewangelii – śladami proroków, Jezusa, Maryi

DZIEŃ 1: NAD MORZEM ŚRÓDZIEMNYM – NAZARET
Przejazd do Gdańska lub Warszawy (transport autokarem na lotnisko – dodatkowo płatny). Zbiórka w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie – Okęcie. Wylot w godzinach rannych. Odprawa i odlot do Tel Avivu. Przylot na lotnisko Ben Gurion. Przejazd przez Tel Aviv i trasą Via Maris do Cezarei Nadmorskiej (nad Morzem Śródziemnym) – rzymski akwedukt. Przejazd do Hajfy – Sanktuarium Stella Maris, Grota Eliasza, panorama z Góry Karmel, ogrody bahaistów. Nazaret – miasto Świętej Rodziny – Bazylika i Grota Zwiastowania NMP, kościół i dom św. Józefa, groty, prawosławne sanktuarium Maryi, Źródło Maryi. Kana Galilejska – sanktuarium pierwszego cudu Jezusa – odnowienia sakramentu małżeństwa. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: GALILEA – JEZIORO GENEZARET
Śniadanie. Przejazd na Górę Tabor – Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, biblijna panorama Ziemi Świętej. Przejazd nad Jezioro Galilejskie. Sanktuaria: Ośmiu Błogosławieństw, Tabgha – Rozmnożenia Chleba i Ryb, Prymatu św. Piotra, Kafarnaum – miasto Jezusa: dom św. Piotra, synagoga. Rejs łodzią przez Jezioro Galilejskie. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: JORDAN – JERYCHO – PUSTYNIA JUDZKA
Śniadanie. Przejazd nad Jordan – w Jardenit: odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd doliną Jordanu. Pobyt w Jerychu – najstarsze miasto na świecie: Góra Kuszenia Jezusa, Tel Jerycho, Źródło Elizeusza, sykomora Zacheusza. Przejazd przez Pustynię Judzką – Wadi Qelt. Msza Święta. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: BETLEJEM – AIN KAREM – JEROZOLIMA
Śniadanie. Betlejem – tajemnica Bożego Narodzenia:          bazylika          Narodzenia Pańskiego, Grota Narodzenia, groty betlejemskie: św. Józefa, św. Hieronima i inne, kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna. Beit Sahur – Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: sanktuaria Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Źródło Maryi. Yad Vashem – Instytut Pamięci Narodowej Ofiar Holocaustu. W Betlejem – spotkanie w Karmelu: Grota Dawida, duchowość bł. Miriam „Małej Arabki”. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: GÓRA OLIWNA – DROGA KRZYŻOWA
Śniadanie. Kościół w Betfage – początek „procesji palmowej” Pana Jezusa. Na Górze Oliwnej – miejsca święte i sanktuaria: Wniebowstąpienia Pana Jezusa, kościół Pater Noster („Ojcze nasz”), Panorama Jerozolimy, kaplica Dominus Flevit („Pan zapłakał”), cmentarz żydowski (najstarszy na świecie). Zejście do Getsemani – bazylika Agonii albo Wszystkich Narodów, Ogród Oliwny, Grota Zdrady, Grób NMP. Dolina Cedronu. Po południu – czas wolny. Następnie: Brama św. Szczepana, kościół św. Anny i sadzawka Betesda (Owcza). Droga Krzyżowa poprzez starą Jerozolimę – Via Crucis: od kościoła Flagellazio (Ubiczowania) do bazyliki Grobu Pańskiego (modlitwa na Kalwarii i w Grobie Świętym). Msza Święta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: BETANIA – MORZE MARTWE
Śniadanie. Przejazd do Betanii – sanktuarium Wskrzeszenia Łazarza. Przejazd nad Morze Martwe. Odpoczynek nad Morzem Martwym – możliwość kąpieli i relaksu. Obiadokolacja, spotkanie z polskimi franciszkanami, nocleg. Msza Święta.

DZIEŃ 7: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy – Mur Płaczu, plac świątynny, dzielnice: Żydowska, Ormiańska i Chrześcijańska. Starożytne Cardo. Jerozolima epoki krzyżowców. Przejście na Syjon: Wieczernik – miejsce Ostatniej Wieczerzy i Zesłania Ducha Św.: modlitwa do Ducha Świętego i za kapłanów, grób króla Dawida, bazylika i krypta Zaśnięcia NMP. Kościół św. Piotra in Gallicantu, makieta Jerozolimy, schody do sadzawki Siloe. Czas wolny. Msza Święta. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: POWRÓT DO POLSKI
Śniadanie. Przejazd na lotnisko Ben Gurion, odprawa bagażowa i biletowa. Odlot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN: 15.03. – 22.03.2014 CENA: 2.500 zł + 400 $ (+100 $ płatne u pilota)

ŚWIADCZENIA:
– przelot samolotem;
– w Ziemi Świętej: przejazd autokarem klimatyzowanym;
– noclegi w hotelach *** w pokojach 2 – 3 os. z łazienkami;
– śniadania i obiadokolacje wg programu;
– każdego dnia będzie Msza Święta;
– zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność może ulec zmianie);
– bilety wstępu wg programu, rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taxi na Tabor;
– napiwki;
– ubezpieczenie NW i KL;
– opieka przewodnika.

!!! UWAGA !!!
Uczestnik musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski (BEZ PIECZĄTEK Z LIBANU, SYRII).