„Cieszymy się, że będzie mógł nas wesprzeć w tej pokornej i trudnej służbie zwłaszcza w odniesieniu do funkcji Delegata Biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży. Życzymy księdzu biskupowi nominatowi opieki Bożej i wstawiennictwa Maryi, której w szczególny sposób służy” – powiedział abp Stanisław Gądecki, komentując nominację ks. kan. Jana Glapiaka na nowego biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej. Uroczystość ogłoszenia nominacji odbyła się 15 listopada w Sali Pompejańskiej rezydencji arcybiskupów poznańskich.

Metropolita poznański przyznał, że osoba biskupa nominata jest dobrze znana księżom archidiecezji poznańskiej z uwagi na pełnienie przez niego funkcji przewodniczącego referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów Kurii Metropolitalnej.

„To, co jest jego mocną stroną, to jego wielka cierpliwość i cichość pracy oraz odpowiedzialność. Trzeba zauważyć, że Żywy Różaniec jest bardzo dobrze zorganizowany, a ma ponad 80 tys. członków” – dodał abp Gądecki.

Ks. Jan Glapiak, mianowany dziś (15 listopada) przez Ojca Świętego biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej, jest przewodniczącym referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów Kurii Metropolitalnej. Pełni odpowiedzialną funkcję Delegata Biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Biskup nominat jest znany ze szczególnej czci do Matki Bożej i z rozkrzewiania kultu maryjnego, jest archidiecezjalnym duszpasterzem wspólnot Żywego Różańca. Jest też autorem publikacji „Sakramenty i inne ważne sprawy”, „Praktyczny przewodnik po przepisach prawa kanonicznego”, a także przewodnika po sanktuarium w Górce Duchownej i książek o tematyce różańcowej.

The post Abp Gądecki o biskupie nominacie: jego mocną stroną jest wielka cierpliwość i cichość pracy first appeared on eKAI.