Z radością powiadamiamy, iż abp Stanisław Gądecki powrócił do domu po trzydniowym pobycie w szpitalu, gdzie został poddany zabiegowi chirurgicznemu po doznanym urazie – poinformowała archidiecezja poznańska.

W krótkim komunikacie podpisanym przez bp. Grzegorza Balcerka czytamy, że „metropolita poznański czuje się dobrze, wyraża wdzięczność służbie zdrowia za okazaną pomoc i dziękuje wszystkim za wyrazy solidarności i modlitwę w jego intencji”.

W rozmowie z KAI rzecznik archidiecezji poznańskiej zapewnia, że samopoczucie abp. Gądeckiego jest bardzo dobre. „Ksiądz arcybiskup w najbliższym czasie, ze względu na rekonwalescencję, z pewnością nie będzie mógł podjąć zwyczajnej działalności duszpasterskiej, ale zapewnia wszystkich o swojej duchowej więzi z wiernymi Kościoła katolickiego i z wszystkimi ludźmi dobrej woli” – mówi ks. Maciej Szczepaniak.

O pobycie przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski poinformowano 20 grudnia. „Z troską, ale też z nadzieją na szybki powrót do zdrowia informujemy, że z powodu urazu abp Stanisław Gądecki przebywa w szpitalu, gdzie zostanie poddany zabiegowi chirurgicznemu” – napisał wówczas bp Balcerek.

The post Abp Gądecki powrócił do domu po pobycie w szpitalu first appeared on eKAI.