„Łucja, Franciszek i Hiacynta. Dzieci posłane na ratunek światu”, to temat ósmej już edycji częstochowskich materiałów na Adwent przygotowanych przez Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, Wydawnictwo „Regina Poloniae” oraz Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

W skład materiałów wchodzą: książeczka dla dzieci z 19 naklejkami, baner, książka z kazaniami, nagrania audio i video, piosenka „Hymn dzieci fatimskich”. – Materiały w swej treści nawiązują do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rok 2021/2022: „Posłani w pokoju Chrystusa” a także uwzględniają trudną sytuację, w jakiej znalazł się świat – podkreśla ks. dr Andrzej Kuliberda, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i wikariusz biskupi ds. duszpasterskich w archidiecezji częstochowskiej.

Proponowany schemat nauk adwentowych składa się z trzech elementów: wprowadzenie w temat kazania w nawiązaniu do słowa Bożego, odtworzenie w formie video lub audio kolejnych szczegółów z życia dzieci fatimskich (około 2 min.), podsumowanie w formie dialogu i odniesienie do życia.

– Na każdy dzień zostało przygotowane pytanie, które można zadać dzieciom przed końcowym błogosławieństwem. Znajduje się ono również w książeczce dla dzieci. Odpowiedzi pisemne dzieci przynoszą na drugi dzień – mówi ks. Kuliberda.

The post Adwent z dziećmi fatimskimi w archidiecezji częstochowskiej first appeared on eKAI.