„Przyjmuję tę godność i wszystkie obowiązki związane z urzędem biskupa pomocniczego w duchu posłuszeństwa, tak jak dotychczas przyjmowałem wszystkie zadania, jakie przede mną stawiano. Pochodzę z sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Takiej postawy uczyłem się już od dziecka, od najpiękniejszej służebnicy Pańskiej” – powiedział KAI bp Jan Glapiak, dziś mianowany biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej.

Zauważył, że Maryja też przy zwiastowaniu wszystkiego nie rozumiała, a jednak potrafiła powiedzieć: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

„W jakiś sposób powtarzam dziś te słowa, przyjmując godność biskupa pomocniczego. W życiu Matki Bożej były tajemnice radosne i bolesne, Maryja przeżywała tajemnice światła, ja chciałabym w tym wymiarze Ją naśladować” – zaznaczył.

Bp Glapiak podkreślił, że chciałby pełnić swoją posługę „bardziej licząc na łaskę Bożą niż na swoje umiejętności”.
„W tajemnicy zwiastowania i nawiedzenia padają słowa, że dla Boga nie ma nic niemożliwego, jeśli jest współpraca z łaską Bożą. To z kolei osiąga się przez modlitwę i o tę modlitwę chciałbym was wszystkich prosić” – powiedział biskup nominat.

Ks. Jan Glapiak, mianowany 15 listopada przez Ojca Świętego biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej, jest przewodniczącym referatu prawnego, dyscypliny sakramentów i sakramentaliów Kurii Metropolitalnej. Pełni odpowiedzialną funkcję Delegata Biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży. Biskup nominat jest znany ze szczególnej czci do Matki Bożej i z rozkrzewiania kultu maryjnego, jest archidiecezjalnym duszpasterzem wspólnot Żywego Różańca.

The post Bp Glapiak: przyjmuję tę godność w duchu posłuszeństwa jak Maryja first appeared on eKAI.