Za zasługi dla bielskiego sportu okolicznościowym złotym medalem z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego uhonorowany został bp Piotr Greger. Podczas opłatkowego spotkania Beskidzkiej Rady Olimpijskiej wraz biskupem pomocniczym diecezji bielsko-żywieckiej wyróżnieni zostali prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i była olimpijka, gimnastyczka Natalia Kot-Wala, brązowa medalistka w Melbourne i uczestniczka igrzysk w Rzymie.

W spotkaniu uczestniczyli byli i obecni olimpijczycy, m.in. Marian Kasprzyk, Przemysław Niemiec, Justyna Iskrzycka, a także sportowcy związani z Bielskiem-Białą i regionem, działacze sportowi, przedstawiciele władz samorządowych. PKOl reprezentował Marian Sypniewski.

Każdy z olimpijczyków otrzymał od kapelana BRO ks. Roberta Kasprowskiego życzenia i piernikową ozdobę na choinkę.

Bp Piotr Greger znany jest ze swych pasji sportowych. Miłość do sportu odziedziczył w genach po ojcu, który zabierał syna na mecze piłki nożnej. Dziś biskup kibicuje bielskiemu „Podbeskidziu” i należy do Rady Patronackiej klubu. Ostatnio duchowny był inicjatorem wielu przedsięwzięć w ramach działań BRO.

The post Bp Greger ze złotym medalem 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego first appeared on eKAI.