Młodzi diecezji tarnowskiej już w sobotni wieczór świętowali ŚDM. Spotkania odbyły się w dziesięciu kościołach. Młodzi łączyli się ze sobą online, pozdrawiali się i wspólnie słuchali przesłania biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, który był obecny w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. „Jeżeli macie silną wiarę, świadomość obecności Chrystusa w was, możecie uzdrowić swoich rówieśników, tą obecnością. Rozmawiajcie z nimi na tematy religijne, oni tego potrzebują” – prosił bp Jeż.

„Wielu młodych mówi, księże biskupie, chciałbym nie istnieć. To bardzo bolesne stwierdzenie. Młodzi mają problemy depresyjne z różnych powodów – szybkiego życia, złych relacji, ale być może głównym problem jest brak relacji z Bogiem. Mam marzenie, że jako młodzież diecezji odrodzimy się, żeby przebudzić także rówieśników, żeby nie tracili relacji z Bogiem” – mówił biskup podczas spotkania z młodymi.

Bp Andrzej Jeż podkreślił, że sen w życiu duchowym nie może trwać ustawicznie.

„Chrystus usiłuje nas przebudzić, abyśmy wstali i cieszyli się życiem. Chrystus nas podnosi. Przełomowymi chwilami w życiu młodych mogą być rekolekcje i spowiedź”- mówił biskup.

Spotkaniu towarzyszyły kopie znaków ŚDM. Był wspólny śpiew, modlitwa i radość, że udało się spotkać.

„Pozdrawiamy wszystkich. Dobrze, że możemy się spotkać w naszych kościołach. Jest nas bardzo dużo ” – mówili młodzi z poszczególnych okręgów podczas połączeń online.

Spotkania odbyły się w Bochni, Brzesku, Tuchowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Dębicy, Szymbarku, Limanowej, Zasowie, Nowym Sączu i Tarnowie.

– To święto młodości – tak o ŚDM mówił ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży. „Na to święto papież Franciszek daje nam konkretne słowa ‘Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś’. Niech to wydarzenie będzie serdecznym spotkaniem z Jezusem, który pragnie nas zaprosić do wspólnoty. W tym czasie czujemy się zagubieni, niektórzy mówią, że stracili sens życia. Pamiętajmy, zwłaszcza wtedy Bóg nas nie zostawia, skupia się na tym, żeby nas podnieść i chce nas posłać, żebyśmy byli Jego świadkami” – mówi ks. Baran.

Po części wspólnej spotkania Synaj, w kościołach była adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź, Komunia św., uwielbienie i Apel Jasnogórski.

Decyzją papieża Franciszka obchody ŚDM na szczeblu diecezjalnym odbywać się będą w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, a nie jak dotychczas, w Niedzielę Palmową. W diecezji tarnowskiej młodzi świętowali już w sobotni wieczór.

The post Bp Jeż do młodych: Jeżeli macie świadomość obecności Chrystusa w was, możecie uzdrowić swoich rówieśników first appeared on eKAI.