Biskup kielecki Jan Piotrowski w specjalnym komunikacie prosi wszystkich o modlitwę o pokój, szczególnie od Niedzieli Chrystusa Króla – 21 listopada.

„Pokój – jak uczył św. Jan Paweł II – jest przede wszystkim darem Bożym, lecz jest także planem, w którego realizację każdy musi wnieść swój wkład” – pisze biskup kielecki.

„Dlatego jako pasterz Kościoła Kieleckiego proszę Was wszystkich – Drodzy Diecezjanie – o modlitwę w tych intencjach. Niech Maryja, Królowa Pokoju i Łaskawa Pani Kielecka wyprasza ten dar naszym sercom, diecezji
i Polsce” – dodaje.

Zaleca, aby w intencji pokoju, począwszy od najbliższej niedzieli, tj. 21 listopada, odmawiać modlitwę „Pod Twoją obronę” oraz śpiewać „Suplikacje”.

Ponadto w tym dni, zgodnie z decyzją biskupa kieleckiego, będą w parafiach zbierane datki na pomoc dla ofiar kryzysu migracyjnego na granicy polsko – białoruskiej. Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezji Kieleckiej.

Ofiary należy przekazywać do Caritas kieleckiej – wpłaty w sekretariacie lub na konto: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „migranci”.

The post Bp Piotrowski zachęca diecezjan do modlitwy o pokój first appeared on eKAI.