Biskup kielecki Jan Piotrowski zwraca się z prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek w niedzielę 21 listopada 2021 r. – zebrane kwoty będą przeznaczone na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

Jest to odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, by pomóc migrantom na granicy polsko-białoruskiej, bez względu na okoliczności ich przybycia.

Przewodniczący KEP zwrócił uwagę, że Kościół w Polsce od początku kryzysu migracyjnego, za pośrednictwem Caritas Polska i Caritas diecezjalnych świadczy w miarę swoich możliwości, pomoc migrantom.

Potrzeby jednak wciąż rosną, dlatego bp Jan Piotrowski zwraca się do wiernych i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie duchowe i finansowe.

„Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. Zebrane środki – za pomocą Caritas Polska – będą przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na granicy Polski w porozumieniu z parafiami przygranicznymi i służbami Straży Granicznej” – można przeczytać w piśmie zamieszczonym na stronie internetowej diecezji kieleckiej.

Zebrane środki zostaną przekazane do Caritas Polska za pośrednictwem Caritas Diecezji Kieleckiej. Ofiary należy przekazywać do Caritas kieleckiej – wpłaty w sekretariacie lub na konto: ING Bank Śląski 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „migranci”.

The post Bp Piotrowski zachęca do zbiórki funduszy dla migrantów first appeared on eKAI.