– Dziękuję wam moi drodzy za wasze dziedzictwo i oddanie – mówił bp Marek Solarczyk, który celebrował Mszę św. z okazji 25 lat istnienia Akcji Katolickiej w Diecezji Radomskiej. Liturgia była celebrowana w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu. Wspólne spotkanie zgromadziło członków Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, księży asystentów, byłych prezesów oraz przyjaciół stowarzyszenia.

Homilię wygłosił bp Marek Solarczyk. – Dziękuję wam moi drodzy za wasze dziedzictwo i oddanie. Dziękuję asystentom i kapłanom za waszą duchową opiekę, troskę za wszystkie słowa, za każdy czas wysłuchania. Mówię to jako ktoś, kto też był asystentem i w parafii i w kraju. Ostatecznie stajemy z dziękczynieniem dla Boga za to wszystko, co On nam zawierzył i ofiarował. Dla św. Jana Pawła II, który niespełna 30 lat temu, przypomniał Kościołowi o bogactwie, jakie przynosiła Akcja Katolicka. Niech ta peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II przyniesie umocnienie naszej wierności dla Boga. Niech przyniesie jasność, roztropność, mądrość i męstwo w zanoszeniu, odkrywaniu i przypominaniu tego, co Boże w obecnym świecie. Niech przyniesie umocnienie i uświęcenie naszych wspólnot rodzinnych, parafialnych oddziałów naszej Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej – mówił bp Solarczyk.

W trakcie liturgicznych uroczystości 21 osób odebrało nominacje do Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, zaś w Oratorium św. Filipa Neri odbyła się część oficjalna i artystyczna. Ks. Andrzej Jędrzejewski przedstawił komunikat „Katolicy świeccy w życiu Kościoła, narodu i państwa – przesłanie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego”. Głos zabrał Robert Rybak, wiceprezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce, który również przeczytał list od Urszuli Furtak, prezesa Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce.

– My katolicy bardzo często wstydzimy się mówić o tym, że jesteśmy politykami. Ludzie od tego uciekają. Definicja polityki mówi jasno: to jest roztropna służba dla dobra wspólnego. Mamy być dobrymi politykami samorządowcami i społecznikami wtedy będziemy budować Ojczyznę – mówił poseł Robert Telus, który przez kilka lat był prezesem parafialnego oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Bartłomieja w Opocznie, a obecnie jest jego zastępcą.

The post Bp Solarczyk do członków Akcji Katolickiej: dziękuję wam moi drodzy za wasze dziedzictwo i oddanie first appeared on eKAI.