Biskup radomski Marek Solarczyk zawierzył Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo Matki Bożej Świętorodzinnej. Uroczystość odbyła się w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w radomskiej katedrze.

W jej trakcie zakończono Jerycho Rodzin, czyli nieustanną modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która od siedmiu miesięcy trwała przez siedem dni i siedem nocy w każdym dekanacie. W katedrze odbyły się również lokalne obchody 36. Światowego Dnia Młodzieży, przyrzeczenie 61 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlono się też z okazji 10. rocznicy sakry biskupa Marka Solarczyka.

– To jest w naszej wspólnocie Kościoła radomskiego kończący się wyjątkowy czas ustawicznej modlitwy wobec kopii wizerunku z naszego sanktuarium ze Studzianny. To jest czas dziękczynienia i zawierzenia wszystkich darów Jerycha Rodzin, które trwa do dzisiaj, a rozpoczęło się 11 kwietnia – mówił ksiądz biskup, który również skierował słowa wdzięczności do bp. Henryka Tomasika, inicjatora modlitewnej akcji, ks. Sławomira Adamczyka, diecezjalnego duszpasterza rodzin.

Bp Solarczyk dziękował również za członków Akcji Katolickiej z racji 25. rocznicy istnienia stowarzyszenia w diecezji radomskiej, jak również za członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Modlił się też za młodych z racji lokalnych obchodów 36. Światowego Dnia Młodzieży. – Stajemy z tą ufnością i nadzieją, że Boże królestwo będzie w nas chronione Jego łaską. I z tym wielkim wezwaniem, do którego zachęca nas papież Franciszek, stawiając nam w orędziu przykład św. Pawła, abyśmy wstali i byli świadkami tego, co Bóg nam ofiarował – powiedział biskup.

Z okazji 10. rocznicy święceń biskupich ordynariusz radomski otrzymał kopię obrazu MB Świętorodzinnej, który podczas Jerycha Rodzin nawiedził ponad 300 świątyń. Obrazowi towarzyszyły relikwie św. Joanny Beretty Molli oraz świętych Zelii i Ludwika Martinów, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Po liturgii z koncertem i świadectwem wystąpił kwartet chrześcijańskich raperów „Muode Koty”. Po nim konferencję dla młodych wygłosił bp Solarczyk.

The post Bp Solarczyk zawierzył Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny first appeared on eKAI.