„Każde czasy mają swoje wyzwania i trudności” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, zachęcając uczestników uroczystości w Rynarzewie do dawania świadectwa wiary w Chrystusa. Parafia, której patronuje św. Katarzyna Aleksandryjska, przeżywała swój odpust.

– Historia mówi nam, że była bogatą i dobrze wykształconą kobietą. Okrutnie męczona, nie zaparła się Jezusa i Ewangelii. Dla Niego oddała swe życie – mówił o świętej biskup, przypominając, że Kościół zbudowany jest na krwi męczenników.

Zaraz potem dodał, że zawsze warto wpatrywać się w przykład życia świętych, przywołując zarazem ich orędownictwa. – Ona swą postawą, a dziś wstawiennictwem u Boga, pomaga i nam – jak mówił papież Franciszek – „byśmy bez wahania zajmowali stanowisko na rzecz Chrystusa, świadcząc o Nim mężnie w sytuacjach dnia powszedniego, nawet – jak dodał papież – w sytuacjach pozornie spokojnych” – cytował bp Włodarczyk.

Była to pierwsza wizyta nowego biskupa w Rynarzewie. – Dla wspólnoty odpust jest szczególnym świętem – mówił przedstawiciel parafii, dziękując za obecność ojca diecezji. – Realizujesz w praktyce to, co wyznaczył tobie Ojciec Święty. Poznajesz swoje owce i ich zapach – dodał przedstawiciel Zakonu Rycerzy Kolumba. – Dziękujemy za wygłoszone słowo, które nas pobudza, prowadzi, a nade wszystko ukazuje nadzieję i sens życia – podsumował proboszcz ks. Grzegorz Wiciński.

Na zakończenie osobne podziękowania skierowano w stronę ks. kanonika Stanisława Jendrzejewskiego. Dziekan i proboszcz parafii Zwiastowania NMP w Łabiszynie 27 listopada przechodzi na emeryturę. Zastąpi go ks. Andrzej Pacer. Natomiast nowym dziekanem został mianowany ks. prof. Wojciech Szukalski, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Brzozie.

The post Bp Włodarczyk: każde czasy mają swoje wyzwania i trudności first appeared on eKAI.