Salezjańska parafia św. Marka w Bydgoszczy była miejscem Dnia Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych Ruchu Światło-Życie filii pelplińskiej.

Do salezjańskiej szkoły przyjechały osoby odpowiedzialne za diakonie ruchu w diecezjach: bydgoskiej, elbląskiej, gdańskiej, gnieźnieńskiej, pelplińskiej, toruńskiej i warmińskiej. Zasadniczym tematem była synodalność Kościoła. – W 1. Liście do Tymoteusza czytamy, że Bóg pragnie, „by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy”. To jest ten cel, przed którym stajemy – mówił podczas Mszy św. ks. Piotr Poćwiardowski.

Moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji bydgoskiej wezwał obecnych, by byli świadkami Ewangelii wszędzie tam, gdzie żyją oraz służą. – Mamy mówić o tym, że Bóg, który jest dobry, chce nas wszystkich zbawić. A do realizacji tego celu może posłużyć się grupą, która wcale nie musi być liczna. Ważne, by była to grupa umiłowana i miłująca Chrystusa. Istotą jest również to, czy ta grupa wierzy w Chrystusa i chce Go głosić – dodał ks. Piotr Poćwiardowski

Po Eucharystii odbyły się spotkania w mniejszych grupach. – Jako młoda osoba, mogłam doświadczyć piękna miłości małżeńskiej. Odkryłam na nowo wartość doświadczenia, którym dzielą się z nami dorośli i dojrzali ludzie – zauważyła Urszula Chmielewicz, animatorka ze wspólnoty młodzieżowej. – Dzień wspólnoty uświadomił mi w perspektywie rozpoczynających się prac synodalnych, które podjęliśmy na spotkaniach, że Ruch Światło-Życie trwa w komunii, uczestniczy w życiu Kościoła i podejmuje misję. Służy dla dobra swej wspólnoty lokalnej, diecezjalnej i powszechnej! Jest przygotowany do drogi, którą trzeba podjąć i przejść z braćmi, by zaowocować dobrem, prawdą i pięknem – dodała Mirosława Chmielewicz z Centralnej Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie.

Całość zakończyła się nieszporami, które poprowadzili Dorota i Ryszard Kochańscy, tworzący parę diecezjalną ruchu w Kościele Bydgoskim. W dniu wspólnoty uczestniczyło ponad 120 osób.

The post Bydgoszcz: synodalność Kościoła tematem spotkania dnia wspólnoty diakonii diecezjalnych Ruchu Światło-Życie first appeared on eKAI.