Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza wolontariuszy do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem „Tak, Pomagam”, która odbędzie się w dniach 4 i 5 grudnia w sklepach.

Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania. Przygotowane z nich paczki żywnościowe będą wydawane 16 i 17 grudnia 2021 r. w godz. 8.00-14.00 w budynku Caritas w Sandomierzu przy ul. Opatowskiej 10.

Wolontariusze w odpowiednich strojach i identyfikatorach, przeprowadzą zbiórkę żywności w piątek 3 grudnia w godz. 16.00-19.00 i sobotę 4 grudnia 2021 r. w godz. 10.00-13.00.

Produkty będą zbierane do koszy sklepowych oznakowanych odpowiednimi plakatami Caritas Diecezji Sandomierskiej w wybranych sklepach znajdujących się na obszarze diecezji, które wyrażą zgodę na uczestnictwo w tym przedsięwzięciu.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną związaną z wirusem COVID-19 w zbiórce wezmą udział wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrażą specjalną zgodę oraz wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas.

Z zebranych produktów spożywczych zostaną przygotowane paczki, które zostaną przekazane najuboższym rodzinom oraz osobom samotnym z terenu diecezji sandomierskiej zwracającym się z prośbą o pomoc do diecezjalnej Caritas.

The post Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza wolontariuszy do udziału w zbiórce żywności first appeared on eKAI.