Ponad 10 ton żywności w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak. Pomagam!” zebrali wolontariusze Caritas diecezji kieleckiej. Zbiórka odbywała się 3 i 4 grudnia w ponad 60. sklepach sieci Biedronka, PSS Społem, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Wafelek, Paleo, Euro Market, Top Market, Sklepy Euro, Netto, Lidl.

Akcja przeprowadzono w Kielcach, Jędrzejowie, Busku-Zdroju, Nowinach, Chęcinach, Gnojnie, Rudzie Strawczyńskiej, Chmielniku, Kazimierzy Wielkiej, Miechowie, Słomnikach, Proszowicach.

Zebrana żywność jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do rodzin wielodzietnych, jak również do osób samotnych, chorych i bezdomnych.

Darczyńcy do specjalnie oznakowanych koszy wkładali najczęściej te produkty, z których przygotowuje się świąteczne posiłki i które mają dłuższy termin przydatności do spożycia tzn. makarony, mąki, ryż, kaszę, cukier, słodycze, różnego rodzaju dżemy i płatki.
Obecnie trwa sortowanie żywności i weryfikacja osób, które zadeklarowały ich potrzebę.

Paczki będą rozprowadzane w przyszłym tygodniu.

The post Caritas kielecka zebrała ponad 10 ton żywności first appeared on eKAI.