Caritas Polska organizuje konferencję prasową pt. „Caritas na granicy”, która odbędzie się 18 listopada w Podlipkach na Podlasiu, w związku z pomocą udzielaną przez Caritas w odpowiedzi na kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

Podczas konferencji poruszone zostaną następujące tematy:
1. projekt Namioty Nadziei i obecność Caritas Polska przy granicy polsko-białoruskiej;
2. wsparcie udzielane lokalnym społecznościom w parafiach przygranicznych;
3. długofalowe działania Caritas Polska na rzecz migrantów i uchodźców;
4. zbiórka pieniędzy pod kościołami 21 listopada ogłoszona w odpowiedzi na apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W konferencji wezmą udział: ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska; br. Cordian Szwarc OFM, zastępca dyrektora Caritas Polska; ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Konferencja odbędzie się 18 listopada o godz. 11.00 w miejscowości Podlipki 3, gm. Krynki (namiot przy plebanii miejscowego kościoła). Osoba do kontaktu: Dominika Chylewska, tel. 606 507 999.

The post „Caritas na granicy” – konferencja prasowa first appeared on eKAI.