Ponad 250 świątecznych paczek trafiło do policjantów ze Śląska i Zagłębia, którzy czas Bożego Narodzenia spędzą na granicy z Białorusią. Przygotowanie paczek to wspólna inicjatywa nadinsp. Romana Rabsztyna, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz biskupa sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka. Delegacja śląskich policjantów i duchowieństwa odwiedziła policjantów w miejscach pełnienia służby i zakwaterowania w przygranicznych miejscowościach.

Policjanci z województwa śląskiego od kilku tygodni pełnią służbę na granicy Polski i Białorusi. Dla wielu z nich świąteczny okres będzie to czas spędzony z dala od bliskich.

– To bez wątpienia trudna i wymagająca służba, która znacząco różni się od codziennych obowiązków służbowych pełnionych wcześniej przez policjantów. Jednak to właśnie poświęcenie mundurowych strzegących Polskiej granicy sprawia, że Polki i Polacy czują się bezpieczniej – napisano w komunikacie na stronie internetowej Śląskiej Policji.

Paczki dla policjantów ze Śląska, którzy wspierają ochronę polskich granic, wręczyli insp. Dominik Łączyk, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach wraz z insp. Rafałem Stankiem, dowódcą Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, mł. insp. Grzegorzem Muchą, dowódcą Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach oraz ks. Mariuszem Karasiem, kanclerzem kurii sosnowieckiej, który jest także Diecezjalnym Duszpasterzem Policji.

Wizytujący podziękowali mundurowym za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych na granicy oraz życzyli im, aby świąteczny czas, który spędzą z dala od swoich bliskich, był bezpieczny i spokojny.

The post Diecezja sosnowiecka: 250 paczek dla policjantów na granicy z Białorusią first appeared on eKAI.