W tym roku papież nie odprawi Mszy w intencji Ameryki z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe. Tym razem przypada ono bowiem w niedzielę. Zamiast tego przebywający w Rzymie Latynosi zgromadzą się jutro na różańcu na placu św. Piotra.

Coroczne Msze w rocznicę objawień Matki Bożej z Guadalupe stały się w Watykanie dobrze zakorzenioną tradycją zapoczątkowaną jeszcze przez Benedykta XVI i kontynuowaną przez papieża Franciszka. Tym razem zamiast Mszy w bazylice watykańskiej Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej proponuje różaniec na placu św. Piotra. Rozpocznie się on jutro o godz. 10.00. Każdą dziesiątkę poprowadzą przedstawiciele innego kraju. Z Latynosami będzie się modlił przewodniczący Komisji kard. Marc Ouellet. Nabożeństwo zakończy Anioł Pański z papieżem.

Święto Matki Bożej z Guadalupe przypada w ostatni dzień objawień maryjnych azteckiemu Indianinowi św. Juanowi Diego. Za dziesięć lat będziemy obchodzić 500. rocznicę tego wydarzenia – mówi ks. Rodrigo Guerra, sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

Zaznacza, że „papież ostatnio przypomniał o znaczeniu dobrego przygotowania tego jubileuszu objawień w Guadalupe, który będziemy obchodzić w 2031 r. Franciszek chce byśmy połączyli to z przygotowaniami do Jubileuszu Odkupienia w 2033 r. Tym różańcem na placu św. Piotra rozpoczynamy tę drogę modlitwy i publicznego świadectwa, poprzez które katolicy z Ameryki uznają w Maryi z Guadalupe Matkę Boga i Matkę nas wszystkich, która nas jednoczy i prosi, byśmy wnosili swój wkład w budowanie małego świętego domku, czyli Królestwa Bożego na całym amerykańskim kontynencie”.

The post Dziś w Watykanie różaniec do Matki Bożej z Guadalupe first appeared on eKAI.