trekking
zalozenia

Dokument bez tytułu

Ekspedycja – „BORNE SULINOWO” - 04.22

Nasza parafialna grupa trekkingowa Green Angels organizuje w dniach 18-30 lipca 2013 wyjazd wakacyjny dla młodzieży (min. wiek – ukończone 15 lat) – Ekspedycja – „BORNE SULINOWO” – całkowity koszt wyjazdu 680 zł. Cel: eksploracja środkowego odcinka „Wału Pomorskiego”. Zapisy i pytania można kierować do ks. Sebastiana.

Rajd kwietniowy - 04.13

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w rajdzie wiosennym - galeria

Propozycje wiosenne - 02.13

Propozycje rajdów wiosennych:

Opinie proszę kierować bezpośrednio do ks. Sebastiana. Ostateczne ustalenia podejmiemy na najbliższym spotkaniu grup.

Uroczysta przysięga - 08.12

W dniu Imienin naszej parafii członkowie naszej grupy złożyli uroczystą przysięgę - galeria

Rajd Papieski - 13.10

Organizujemy Rajd Papieski  - początek sobota g. 8.00 przez kościołem. Zapraszamy Wszystkich!!

Październikowe propozycje - 24.09

Propozycja na październikowe zajęcia terenowe: http://www.fort-gerharda.pl/. Wszelkie opinie proszę przesyłać mailem:)

"Małe Peenemünde" - 22.09

Pierwszy cel tegorocznego programu działań naszej grupy zrealizowany - zwiedzaliśmy tym razem "Małe Peenemünde"- galeria.

Spotkanie organizacyjne - 29.08

Zapraszamy wszystkich członków naszej grupy na spotkanie organizacyjne dotyczące planowania zadań grupy na najbliższy rok, na plebanię 3 września na godz. 17.30. Obowiązuje strój grupowy. Zapraszamy również sympatyków i chętnych do wzięcia udziału w pracach naszego zespołu.

Wyjazd do Peenemünde - 23.06

Zwiedzaliśmy fabrykę - muzeum, gdzie konstruowano rakiety V1 i V2.

Rajd wokół Piły- 20.05

Warunki pogodowe uniemożliwiły nam rajd w zeszłym miesiącu, więc postanowiliśmy zorganizować go w Dzień Matki. Wyjazd w sobotę 26.05 godz. 7.30 spod plebanii. Zapisy u Olka Foremniaka - mamy 8 miejsc - decyduje kolejność zgłoszeń - koszt 10 zł.

Rajd wokół Piły - 14.04

21 kwietnia organizujemy rajd terenowy szlakiem umocnień wokół Piły. Wyjazd w sobotę 21.04 godz. 7.30 spod plebanii o godz. 7.30. Zapisy u Olka Foremniaka - koszt 10 zł.

Rajd terenowy - 03.03.

Zapraszamy wszystkich chętnych na pierwszy w tym roku rajd. Początek 10.03. godz. 9.00 zbiórka pod plebanią. Obszar działań: lasy wokół Nieradzi.

-------------------------------------------------------------------------------

Idziemy dalej.... STAŁO SIĘ!!!

Jesteśmy pomysłodawcami i współorganizatorami gry miejskiej dla miasta Piły - tutaj.

-------------------------------------------------------------------------------

Urban Play - rozegrana!!!

W sobotę 10 grudnia 20 uczestników wzięło udział w pierwszej grze terenowej na terenie naszego miasta - Urban Play Mirosławiec. Czteroosobowe grupy o swojsko brzmiących nazwach: Smerfetki, Angels, Różowe Pantery, Wojaki i reprezentująca parafię grupa Green Angels o godz. 9.15 rozpoczęły zmagania. Zadania do wykonania dotyczyły historii oraz geografii Mirosławca. O godz. 11.45 miną termin zgłaszania rozwiązań. Pierwsi na mecie (godz. 10.45) stawili się członkowie Green Angels.  Po nich zgłaszały się następne grupy. Żadna z grup nie zdobyła kompletu punktów, a walka była bardzo wyrównana. Jednym punktem wygrała grupa Green Angels zdobywając 13 pkt / na 15 możliwych, wyprzedzając jednym punktem Wojaków i Angelsów. Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę - relacja foto.

Urban Play - pierwsza gra terenowa w naszym mieście

10 grudnia zapraszamy do udziału wszystkich chętnych w pierwszej miejskiej grze w Mirosławcu. Początek godz. 9.00 - Kościuszki 24. Przyjdź! Więcej na temat gier miejskich - tutaj.

Info z rajdu

Rajd "W poszukiwaniu zapomnianego lotniska" organizowany przez naszą grupę zakończył się pełnym sukcesem. Udało nam się odnaleźć polne lotnisko w lasach niedaleko Starej Korytnicy. Obeszliśmy całe "lotnisko" poszukując jakichkolwiek śladów dawnej działalności człowieka. Niestety nic nie udało nam się znaleźć. Dysponując czasem udaliśmy się do Nowych Lasek, Żabina i Żeńska śladem jednych z najbardziej zaciętych walk na Wale Pomorskim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział - relacja foto.

Rajd z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

- Czy wiesz ile lotnisk było wokół Mirosławca??

- My wiemy...

Zapraszamy na rajd w celu poszukiwania zapomnianego lotniska. Początek 11.11 g. 9.00, miejsce - Kościuszki 24.

Udało się!

Wszystko poszło bardzo zgrabnie. Pięciu "Green Angelsów" i dwóch adeptów wyruszyło znaną linią o godz. 7.30 w stronę Wałcza. Na miejscu udało nam się obejść zachodnią część grupy warownej wokół miasta. Momentami niektórych nie było widać, a inni się często przewracali:). Zachodnia część umocnień nie jest nam obca. Dziękujemy za udanie spędzony czas!

Zapraszamy na rajd szlakiem umocnień Wału Pomorskiego - 8.10

Już w najbliższą sobotę udajemy się szlakiem umocnień Wału Pomorskiego wokół Wałcza. Wyjeżdżamy o 7.30 z Mirosławca, a planowany powrót o godz. 15.00. Zapraszamy.

Okolice Bronikowa

11 września byliśmy oglądać pozostałości po namiernikach dla niemieckich samolotów z okresu II wojny światowej znajdujących się w okolicach Bronikowa.

Witajcie!

Jesteśmy pierwszą parafialną grupą trekkingową w Polsce. Lubimy tracić czas na wędrówkach pośród lasów, a szczególne są nam bliskie pozostałości po II wojnie światowej: przesmyki, bunkry, umocnienia czy schrony. Pomysł na założenie takiej grupy zrodził się po kilku rajdach pieszych w okolicach Mirosławca oraz po eksploracji terenów byłej bazy radzieckiej w okolicach Brzeźnicy i wakacyjnym wyjeździe w góry Sowie. Jesteśmy Zielonymi aniołami.

Zapraszamy do udziału w naszych pomysłach.