Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży wraz z Papieską Radą ds. Świeckich zatwierdzili pieśń „Błogosławieni miłosierni” autorstwa Jakuba Blycharza jako oficjalny hymn ŚDM Kraków 2016. Zwycięzcy gratulujemy!
Jakub Blycharz – z wykształcenia prawnik, z zamiłowania muzyk. Autor utworów liturgicznych, takich jak: „Dobry jest Pan”, „Bonum est praestolari”, „Uczta Baranka” czy „Święta Dziewico”, a także „Amen”, „Godzien” i „Nie umrę”. Wraz z żoną i córką zaangażowany w życie krakowskiej wspólnoty Głos na Pustyni.
Oficjalna prezentacja hymnu odbędzie się w Krakowie 28 października 2014 roku. Wybrany hymn jest jednym z 94 nadesłanych do Komitetu – wszystkim twórcom dziękujemy za zgłoszenia. Dziękujemy też tym, którzy przygotowali konkurs i go przeprowadzili.
Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z autorem hymnu ŚDM Kraków 2016. Znajdziecie go TUTAJ.