Iga Świątek razem ze swoim Teamem przygotowała Szlachetną Paczkę. – Dobrze mieć wokół siebie osoby, na które można liczyć. Dla niektórych to marzenie – podkreśla znana tenisistka.

– Poczucie wsparcia jest ogromnie ważne. Myślę, że bez tego nie dałabym rady tak dużo wyjeżdżać, cały czas rywalizować. Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którym faktycznie mogę zaufać. Mimo tego, że tenis jest nazywany sportem indywidualnym, to wiem, że bez nich nie osiągnęłabym tego, co się teraz udaje – wskazuje Iga Świątek.

Tenisistka przygotowała Szlachetną Paczkę razem ze swoim Teamem. Paczka trafi do młodego małżeństwa – Mateusza i Alicji, którzy jeszcze parę lat temu wiedli normalne życie. Niestety u ich młodszej córki zdiagnozowano dysplazję włóknistą wieloogniskową – chorobę powodującą deformacje kostne, opuchnięcie tkanek i łamliwość kości.

„Małżeństwo zostało samo z problemami: samodzielnie finansują operacje i leczenie córeczki. W wyniku tej walki o życie, rodzina żyje bardzo skromnie. Po odliczeniu wydatków zostaje im na przeżycie całego miesiąca 86 zł na osobę” – opisano ich historię na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

– Wyobrażam sobie, że życie w takich warunkach jest bardzo ciężkie. Dostosowanie się do nowej sytuacji na pewno też dużo kosztuje, dlatego razem z teamem chcieliśmy pomóc – mówi Iga Świątek.

Tenisistka razem ze swoimi pomocnikami postanowiła sfinansować również półroczną rehabilitację dziewczynki. – Chciałabym zaprosić wszystkich do tego, aby włączyli się w akcję pomagania. Dzięki inicjatywie Szlachetnej Paczki zyskujemy w bardzo prosty sposób możliwość wprowadzenia realnej zmiany w życiu wielu ludzi – namawia Daria Abramowicz, psycholożka sportu z Teamu Igi Świątek.

Wciąż można włączyć się w tegoroczną Szlachetną Paczkę poprzez wsparcie programu wpłatą. Działanie Szlachetnej Paczki – to, do ilu rodzin są w stanie dotrzeć wolontariusze i jak skuteczną, skrojoną dokładnie na miarę konkretnych potrzeb, mądrą pomoc są w stanie im zaproponować – zależy od tych, którzy wspierają program finansowo.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, który prowadzi Stowarzyszenie WIOSNA. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Program jest oparty na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują natomiast dedykowaną pomoc.

W Weekend Cudów, który rozpocznie się jutro, Szlachetne Paczki otrzyma ponad 17 tys. rodzin. W ubiegłym roku łączna wartość pomocy w ramach akcji przekroczyła 51 mln zł.

🎀 W tym roku drugi raz przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę.
Wy też możecie pomóc tym, którym brakuje wsparcia. Ja swoje doceniam jeszcze bardziej i dlatego chcę dzielić się tym, co mam. Każdy może to zrobić na miarę swoich możliwości na https://t.co/n8nVv1I1tF. pic.twitter.com/jmGaVeUCdS

— Iga Świątek (@iga_swiatek) December 3, 2021

The post Iga Świątek przygotowała Szlachetną Paczkę first appeared on eKAI.