Tragiczna śmierć migrantów podczas przeprawy przez Kanał La Manche jest wymownym obrazem zarówno bezwzględnego zła handlarzy ludźmi jak i desperacji tych, którzy próbują uciec przed ubóstwem, konfliktem czy prześladowaniami w poszukiwaniu lepszego życia – napisał na komunikatorze Twitter przewodniczący Konferencji Episkopatu Anglii i Walii, kard. Vincent Nichols.

„Straszliwa strata tak wielu istnień ludzkich w kanale La Manche jest tragicznym wezwaniem do działania. Wydarzenie to wymownie obrazuje zarówno bezwzględne zło handlarzy ludźmi, jak i desperację tych, którzy próbują uciec przed ubóstwem, konfliktem czy prześladowaniami w poszukiwaniu lepszego życia. Każdy człowiek jest dzieckiem Bożym, obdarzonym przyrodzoną godnością i wartością. W obliczu globalnego zalewu zdesperowanej ludzkości potrzebna jest ukierunkowana współpraca międzynarodowa, bezpieczne procedury azylowe i wspólne wysiłki na rzecz walki z ubóstwem” – napisał arcybiskup Westminsteru.

Podczas przeprawy migrantów do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche w pobliżu Calais zatonęła wczoraj łódź. Francuskie władze poinformowały, że w katastrofie zginęło co najmniej 27 osób. Dwie osoby ocalały. Prezydent Emmanuel Macron poprosił o „natychmiastowe wzmocnienie” zasobów agencji Frontex na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej. Brytyjski premier Boris Johnson podkreślił z kolei konieczność rozbicia gangów, które wysyłają ludzi na tak niebezpieczne przeprawy.

The post Kard. Nichols potępia cynizm handlarzy ludźmi first appeared on eKAI.