W najbliższy czwartek, 9 grudnia, odbędzie się trzeci w tym roku akademickim 2021/22 wykład z cyklu „wykładów Janopawłowych” organizowanych przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na uniwersytecie Angelicum. Wykład wygłosi prof. George Weigel (Ethics and Public Policy Center). Wykład zatytułowany „Medytacje areopagowe Karola Wojtyły: lekcje dla Zachodu XXI w.” rozpocznie się o godzinie 16:30 (CET) w Auli Minor na uniwersytecie Angelicum i będzie transmitowany na żywo.

W swoim wykładzie George Weigel postara się odtworzyć pojęcie „Zachodu” w myśleniu Karola Wojtyły – pojmowane w kategoriach cywilizacji zakorzenionej w religii biblijnej, greckiej racjonalności oraz teotropicznej wizji ludzkiej natury. Wojtylańska wizja cywilizacji posłuży za narzędzie do analizy kryzysu moralnego współczesnego Zachodu.

George Weigel – urodzony w 1951 roku w Baltimore, filozof i teolog katolicki, autor kilkudziesięciu książek, z których większość przetłumaczono i wydano również w Polsce – m.in. dwutomową biografię Jana Pawła II pt. Świadek nadziei oraz Kres i początek. Prowadzi Katedrę Studiów Katolickich Williama E. Simona w Ethics and Public Policy Center w Waszyngtonie. Odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice oraz polskim Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

***
Biorących udział w wykładzie stacjonarnie prosimy o zarejestrowanie się pod LINKIEM.

Wykład będzie transmitowany na żywo na YouTube.

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku.

***
Comiesięczne otwarte wykłady Janopawłowe wygłaszane przez uczonych z całego świata są organizowane przez Instytut Kultury św. Jana Pawła II na wydziale Filozofii na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu – Angelicum w Rzymie, Rzymskiej Alma Mater Karola Wojtyły.

W ramach tegorocznego cyklu swoje wykłady wygłoszą: Lord John Alderdice, Jean-Luc Marion, George Weigel, Andrea Riccardi, John Milbank, Carl A. Anderson, Ewa Thompson, Bishop Robert Barron, i Stanisław Grygiel.

The post Kolejny wykład z cyklu JP2 Lectures – George Weigel: Medytacje Areopagowe Karola Wojtyły first appeared on eKAI.