– Dziś Pan Bóg nas woła, abyśmy wchodząc za kilka godzin w Nowy Rok nie zmarnowali tego czasu, który Pan Bóg nam daje. Byśmy go przeżyli ku chwale Bożej, ku naszemu pożytkowi – powiedział abp Adam Szal w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu przewodnicząc wieczornej liturgii w ostatni dzień 2021 roku.

Abp Szal zwrócił również uwagę, że współczesny świat potrzebuje świadectwa życia z Bogiem. Przypomniał postacie beatyfikowanych w tym roku Polaków: kard. Stefana Wyszyńskiego Matki Róży Czackiej i ks. Jana Machy.

– Opowiadajmy się w najbliższym roku, dziękując za ten miniony, za przykazaniem miłości. Bądźmy pełni miłości wobec Pana Boga i drugiego człowieka. Módlmy się o pokój – prosił metropolita przemyski. – Nie zniechęcajmy się tymi niepokojącymi informacjami, które do nas docierają. Budujmy ten pokój w naszych sercach, w naszym otoczeniu – dodał.

Abp Szal zachęcał także do modlitwy o miłosierdzie Boże dla świata, Ojczyzny, Kościoła. – Świat zdaje się być bardzo bezduszny, gdy chodzi o patrzenie na miłosierdzie. Tak chętnie i skwapliwie rozlicza z różnych mankamentów, prawdziwych czy urojonych. Tak bardzo trudno jest znaleźć życzliwość, miłosierdzie – podkreślił kaznodzieja. – Bądźmy miłosierni i doznawajmy tego miłosierdzia – zaapelował.

– Ciesząc się teraźniejszością, trzeba myśleć o wieczności – wskazywał metropolita przemyski dodając, że w każdej chwili człowiek może sobie wysłużyć bogactwo nadprzyrodzonych łask i chwałę nieba.

The post Modlitwa w katedrze na zakończenie 2021 roku first appeared on eKAI.