Podjęliśmy wyzwanie, Marzena, Piotr i Ja zapisaliśmy się na Ekstremalną Drogę Krzyżową organizowaną w Słupsku przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego.  Na trasę wyruszyliśmy 18.03.2016 r. (Piątek), można się pytać po co i dlaczego, jednak każde z nas znalazło odpowiedź.

Wszystko rozpoczęło się Mszą Św. o godzinie 18:00, po Jej zakończeniu ruszyliśmy w 44km drogę, drogę na której pragnęliśmy spotkać Jezusa, doświadczyć Jego obecności, towarzyszyć Mu w Jego męce i cierpieniu i tak też się stało. Z początku trasa wydawała się prosta, jednak mijając kolejny kilometr ból stawał się coraz mocniejszy, czasem nie do zniesienia, po paru stacjach odczuwaliśmy jeszcze zimno, którego nie dało się minimalizować, ciężar narastał. Myśli były różne, przystanąć, odpocząć, zrezygnować. Jednak żadne z nas się nie poddało, chcieliśmy bardzo wytrwać. Założyliśmy, że pomimo wszystkich przeciwności dojdziemy do końca, (nieważne jak długo) dojdziemy!

Był to czas naszych indywidualnych rozmów z Największą Miłością jaką jest Jezus, czas spotkania tak bardzo bliskiego. Wiemy, że było warto!

K. Beer

Zdjęcia dzięki uprzejmości EDK Słupsk.