Nieszpory połączone z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym zakończyły rok 2021 na Jasnej Górze. Modlitwie w bazylice jasnogórskiej przewodniczył biskup senior archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz.

– W ten wieczór dziękujemy za dar życia, za rodziny, łaskę wiary i wytrwanie w niej, za dobro i miłosierdzie Boże – powiedział bp Długosz, dodając, że koniec roku to także okazja do rachunku sumienia i wyrażenia skruchy.

Duchowny ubolewał nad zaostrzającymi się konfliktami, wojnami i niepokojami, także tymi na naszej wschodniej granicy, w wyniku których cierpią narody i poszczególni ludzie. – Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja. Niech stąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi – błagał św. Jan Paweł II niech to będzie też nasza modlitwa – zachęcał bp Długosz.

Wśród najważniejszych wydarzeń wskazał na beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego „niezłomnego obrońcy Bożych i ojczystych spraw”, a także na wyniesienie do chwały ołtarzy Matki Róży Czackiej i śląskiego męczennika ks. Jana Machy.

– Kościół w Polsce i na świecie przeżywa kryzys. Spada liczba powołań kapłańskich, uczestników Mszy św., młodzieży i dzieci na katechezie. Porażają bluźnierstwa i świętokradztwa miejsc świętych, agresja, wulgaryzmy i nienawiść wobec katolików – ubolewał biskup.

The post Nieszpory dziękczynne zakończyły rok na Jasnej Górze first appeared on eKAI.