Święty Mikołaj – uśmiechnięty brodacz w czerwonym wdzianku podróżujący saniami lub wielką amerykańską ciężarówką a może ktoś zupełnie inny? W litanii określany jest mianem „Wspomożyciela wiernych” i są ludzie, którzy o tym wezwaniu pamiętają, nie tylko 6 grudnia. O tych, którzy chcą Świętego Mikołaja wspominać naśladując jego postawę i zachęcają do tego innych przygotował film internetowy twórca Tomasz Samołyk.

W wielu reklamach często słyszy się o tzw. „magii świąt”, świątecznej atmosferze. Mają ją zapewnić kolorowe lampki, ozdoby i popularny utwór muzyczny opowiadający o tym, co wydarzyło się „w ostatnie święta”. Są jednak osoby, którym w przeżywaniu świątecznego czasu przeszkadzają bardziej przyziemne problemy. Brakuje im opału, podstawowych produktów spożywczych lub lodówki czy pralki. Są również tacy, którzy Świętego Mikołaja wspominają naśladując jego postawę. Pomagają innym, spełniają ich marzenia o normalnych świętach, „zwracają poczucie godności”. Aby pomóc jeszcze większej liczbie potrzebujących sami potrzebują wsparcia.

Więcej informacji o akcji prowadzonej przez Wirtualną Choinkę można znaleźć w najnowszym filmie Tomasza Samołyka „Prawdziwy Mikołaj w Polce prosi o jedną rzecz na Święta” opublikowanym na YouTube.

The post O co poprosiłby prawdziwy Święty Mikołaj? Tomasz Samołyk wyjaśnia first appeared on eKAI.