Prowadzona przez Fundację „Gramy z Tobą” Manufaktura Pietraszki – Zakład Aktywności Zawodowej przystępuje do zbiórki na monitoring. Zbiórka spowodowana jest kradzieżami w otwartym zaledwie przed niespełna rokiem ośrodku.

29 grudnia 2020 r. bp Jan Piotrowski poświęcił oddany do użytku Zakład Aktywności Zawodowej „Manufaktura Pietraszki” przy ul. Pietraszki 15 w Kielcach, prowadzony Fundację „Gramy z Tobą” i ks. dr hab. Witolda Janochę.
Inwestycja zrealizowana została w oparciu o środki pochodzące z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będące w dyspozycji budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego oraz wkładu własnego organizatora.

Zakład zatrudnia osoby niepełnosprawne, w tym z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, u których stwierdzono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną oraz ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Posiada kilka pracowni zawodowych.

Jak poinformował ks. Witold Janocha to już trzecie włamanie w Pietraszkach. Za pierwszym razem złodzieje ukradli produkty spożywcze do pieczenia ciastek w zakładzie, przy kolejnych włamaniach m.in. – komputer i projektor oraz drobny sprzęt AGD. Zostały zdewastowane okna i drzwi. Sprawa została zgłoszona na policję.

Uruchomiono również zbiórkę pieniędzy na zakup profesjonalnego monitoringu, który być może pozwoli zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości. Na ten cel potrzeba ok. 20 tysięcy złotych.

Dotychczasowy, zainstalowany z ZAZ monitoring nie obejmuje całego terenu obiektu i otaczającego go ogrodu – sprawcy weszli przez boczne okna, niewidoczne w dotychczasowych kamerach.

Każdy, kto chciałby wesprzeć działalność Manufaktury Pietraszki i wspomóc zbiórkę na monitoring, może to uczynić TUTAJ.

The post Okradana Manufaktura Pietraszki zbiera fundusze na monitoring first appeared on eKAI.