Oficjalny-plakat-II-zbiórki-Okulary-dla-AfrykiRuszyła kolejna, II już edycja zbiórki pt. „Okulary dla Afryki”, którą organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI i pomysłodawczyni zbiórki oraz akcji „Okuliści dla Afryki”. Po raz drugi swoje siły połączyli pracownicy Okulusa oraz wolonatriusze Fundacji Dzieci Afryki. Poprzednim razem udało im się zebrać ponad 6 tys. sztuk okularów, które zostały przekazane mieszkańcom Tanzanii, Kamerunu, Ugandy! W polskich domach i szafach zajmują okulary czasem niepotrzebnie miejsce, a przecież mogą pomóc wielu ludziom, dlatego jako parafia pragniemy się przyłączyć i pomóc wszystkim mieszkańcom Afryki.

 

Kilka uwag dotyczących zbiórki, a wynikających z dotychczasowych doświadczeń:

– zbieramy używane okulary w plusach i minusach, ale bez cylindrów!!!

– zbieramy używane okulary słoneczne,

– okulary powinny być w dobrym stanie, tzn. mieć wszystkie elementy opraw nieuszkodzone, a szkła nie mogą być porysowane w centrum,

– jeśli znamy moc szkieł prosimy o ich opisanie. To zdecydowanie ułatwia nam segregowanie i pakowanie. Sprawdzona metoda opisywania: każde okulary wsadzone są do małego (najtańszego) woreczka foliowego razem z małą kartką, na której napisane są moce,
– w Afryce jest problem z wodą, jeśli ktoś ma możliwości wyczyszczenia okularów, to będziemy bardzo wdzięczni.

Okulary będzie można przynosić do zakrystii od Środy Popielcowej do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Włączenie się w akcję zbierania okularów możemy potraktować jako jedną z form jałmużny wielkopostnej.

 

Wszelkie informacje u Kasi Beer.