Ojciec Święty mianował nuncjuszem apostolskim w Belgii 64- letniego arcybiskupa Franco Coppolę, dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Meksyku – podało watykańskie Biuro Prasowe.

Abp Franco Coppola urodził się 31 marca 1957 roku w Maglie, w regionie Apulia, w prowincji Lecce. Święcenia kapłańskie przyjął 12 września 1981 roku. Został inkardynowany do diecezji Otranto. Studiował na Papieskiej Akademii Kościelnej, jednocześnie przygotowując doktorat z prawa kanonicznego na na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej wstąpił 1 lipca 1993 r., pracując w papieskich przedstawicielstwach w Libanie, Kolumbii, Polsce oraz w Sekcji ds. Stosunków z Państwami Sekretariatu Stanu.

W 2003 jako dyrektor ds. Bliskiego Wschodu towarzyszył kardynałowi Rogerowi Etchegarayowi w misji pokojowej do Iraku przed rozpoczęciem wojny. Był radcą w nuncjaturze w Burundi.

16 lipca 2009 papież Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim w Burundi i arcybiskupem tytularnym Vinda. Sakrę przyjął z rąk papieża Benedykta XVI 12 września 2009, w dwudziestą ósmą rocznicę swoich święceń kapłańskich, wraz z abp. Gabriele Giordano Caccia, abp. Giorgio Corbellini i obecnym sekretarzem stanu, kard. Pietro Parolinem.

31 stycznia 2014 roku papież Franciszek mianował go nuncjuszem apostolskim w Republice Środkowoafrykańskiej. a 2 kwietnia 2014 roku nuncjuszem w Czadzie. 9 lipca 2016 roku Ojciec Święty mianował go nuncjuszem w Meksyku.

The post Papież mianował nowego nuncjusza w Belgii first appeared on eKAI.