Papież Franciszek odprawi 25 listopada Mszę w rocznicę śmierci Maradony – poinformował włoski komentator sportowy Raffaele Auriemma. Według niego, po Mszy Ojciec Święty przyjmie na prywatnej audiencji przyjaciół i krewnych słynnego argentyńskiego piłkarza.

Maradona zmarł na zawał serca 25 listopada 2020 roku w wieku 60 lat w argentyńskim Tigre. Gwiazdor futbolu miał bogate życie nie tylko na piłkarskiej murawie, ale legendą uczyniły go przede wszystkim jego umiejętności piłkarskie. Jak mówiono, tylko „ręka Boga” mogła kierować jego wyjątkowymi akcjami.

W ćwierćfinale Mundialu, mistrzostw świata w piłce nożnej w 1986 roku angielski bramkarz, Peter Shilton nie był w stanie obronić strzału z główki niezbyt wysokiego (1,65 m) Maradony, który w ten sposób wywalczył 1:0 w bardzo ważnym meczu. Sędziowie nie zauważyli przy tym, że strzelając gola główką piłkarz nieprzepisowo „pomógł sobie” lewą ręką. Po meczu piłkarz powiedział bez skruchy: „To była trochę głowa Maradony i trochę ręka Boga”. Argentyna wygrała ten mecz wynikiem 2:1 i ostatecznie zdobyła tytuł piłkarskiego mistrza świata.

W 2016 roku, na życzenie papieża Franciszka, który jest wielkim miłośnikiem futbolu, Maradona raz jeszcze wyszedł na boisko. Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie zagrał w charytatywnym meczu na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w środkowych Włoszech. „Diego, czekałem na ciebie!”, powitał papież gwiazdę futbolu. Wcześniej, tuż po przyjeździe do Włoch, Maradona oświadczył, że to za przyczyną Franciszka powrócił do Kościoła katolickiego. Z tej okazji Maradona podarował papieżowi szwajcarski zegarek wartości 25 tys. euro, który został zlicytowany na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

The post Papież odprawi Mszę w rocznicę śmierci Maradony first appeared on eKAI.