O podjęcie zdecydowanej walki z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich zaapelował Ojciec Święty pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji ogólnej pielgrzymów języka włoskiego:

Jutro we Włoszech będzie obchodzony pierwszy krajowy dzień modlitwy za ofiary i osoby, które doznały nadużyć, promowany przez Konferencję Episkopatu. Niech ta inicjatywa stanie się okazją do refleksji, uwrażliwienia i modlitwy, aby wesprzeć procesy odrodzenia ludzkiego i duchowego ofiar. Podstawowym obowiązkiem wszystkich, którzy są odpowiedzialni za wychowanie w rodzinie, parafii, szkole, środowisku rekreacyjnym i sportowym, jest ochrona i poszanowanie powierzonych im nastolatków i dzieci. Bowiem to właśnie w tych miejscach dochodzi do większości nadużyć.

The post Papież wezwał Włochów do przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich first appeared on eKAI.