Patriarchat ormiański Jerozolimy wezwał policję do zbadania incydentów rasistowskich i antychrześcijańskich oraz do postawienia sprawców przed sądem. Coraz częściej powtarzają się „zniewagi, które są wyrazem rasizmu i antychrześcijańskiej nienawiści, zwłaszcza ze strony religijnych Żydów wobec chrześcijańskich duchownych na Starym Mieście”, poinformowała 17 listopada archidiecezja Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego w Jerozolimie w reakcji na niedawny incydent z 10 listopada.

Na rozpowszechnionym przez patriarchat nagraniu z kamery monitoringu przy wejściu do obiektu, widać najwyraźniej religijnego Żyda, który pluje na portal. Wyciąga też środkowy palec w stronę kamery. Patriarchat uznał to zachowanie za „wyraźny akt zniewagi”. Do takich incydentów dochodzi częściej „szczególnie, ale nie tylko, w dzielnicy ormiańskiej”.

Jednocześnie patriarchat zadeklarował, że jest gotów współpracować z władzami religijnymi i cywilnymi, na rzecz wspierania współżycia w poszanowaniu wszystkich ludzi, bez względu na ich religię, pochodzenie etniczne czy narodowość.

The post Patriarchat ormiański zaniepokojony nienawiścią wobec chrześcijan w Jerozolimie first appeared on eKAI.