Produkty spożywcze o długim terminie ważności, środki higieniczne i chemiczne, w tym maseczki chirurgiczne i bawełniane, a także żele antybakteryjne trafiły z Podbeskidzia do parafii na terenie katolickiej archidiecezji lwowskiej na Ukrainie. Darczyńcami są wspólnoty parafialne, szkoły oraz Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Parafia św. Bartłomieja w Czańcu od wielu lat w okresie adwentowym prowadzi zbiórkę pomocową na rzecz ukraińskich wspólnot. „Na potrzeby wiernych zebrano artykuły żywnościowe, środki czystości. Dary trafiły już do parafii w: Haliczu, Jezupolu, Samborze, Zaleszczykach, Tołstem, Mikulińcach, Streptowie, Ładaczynie, Bohorodczanach, Łyścu” – podsumował ks. Jacek Waligóra, który jest obecnie proboszczem parafii bł. Jakuba Strzemię w Haliczu i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jezupolu.

„Do transportu dołączone zostały również dary zebrane przez dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 oraz Publicznego Przedszkola nr 2 w Łodygowicach. Dzieci podzieliły się słodyczami i przyborami szkolnymi ze swoimi rówieśnikami zza wschodniej granicy” – dodał ks. Waligóra, kapłan diecezji bielsko-żywieckiej.

Parafie na wschodzie wspiera również Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. W okresie od marca do listopada br. do ukraińskich parafii Caritas dostarczyła m.in. ponad 1000 maseczek chirurgicznych, pół tysiąca maseczek bawełnianych, mydła i żele antybakteryjne, suplementy witaminowe, plecaki szkolne z wyposażeniem, a także żywność.

The post Podbeskidzie: pomoc dla parafii archidiecezji lwowskiej na Ukrainie first appeared on eKAI.