Portugalska gmina Loures przejęła tereny, na których odbędą się w 2023 r. Światowe Dni Młodzieży. Jak poinformował Ricardo Leão, nowy burmistrz miasta położonego na północny zachód od portugalskiej stolicy, w październiku Loures stało się właścicielem terenu, na którym powstanie miejsce głównych wydarzeń najbliższej edycji ŚDM. Sprecyzował, że obecnie znajduje się tam m.in. obszar nieużytków oraz magazyn kontenerów.

Wywodzący się ze współrządzącej krajem Partii Socjalistycznej (PS) polityk przyznał, że kierujący dotychczas gminą Loures komuniści (PCP) zrobili niewiele, aby podjąć działania na rzecz przygotowania terenów, na których odbędą się w sierpniu 2023 r. główne modlitwy z udziałem papieża Franciszka oraz młodzieży z całego świata, która ma przybyć na ŚDM młodzieży do portugalskiej stolicy.

Nowe władze gminy Loures potwierdziły, że w ostatnich tygodniach doszło do zawarcia porozumienia z dwiema firmami, które prowadziły działalność na obszarze, który w 2023 r. ma być gotowy na przyjęcie uczestników tej największej na świecie imprezy młodych katolików.

Władze Portugalii spodziewają się, że do tego kraju w związku z zaplanowanymi na sierpień 2023 r. ŚDM może przybyć nawet do 3 mln osób. Jak wynika z zapowiedzi burmistrza Loures, po zakończeniu najbliższej edycji ŚDM na terenie, na którym odbędzie się ta impreza powstanie duży park zieleni.

The post Podlizbońska gmina przejęła tereny, na których odbędą się ŚDM first appeared on eKAI.