O dyscyplinę społeczną i konkretne okazanie miłości bliźniego zaapelował do wiernych przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej, abp Jan Graubner. W obliczu szybkiego narastania liczby zakażonych wirusem Covid-19 wzywa on do podjęcia poważnej refleksji i lepszego ukierunkowania życia poszczególnych osób, a także większej wyrozumiałości dla innych.

„Wiem, że kwestia szczepień dzieli społeczeństwa i nie chcę przyczyniać się do dalszych podziałów. Szczepienie nie jest ocaleniem samo w sobie, ale jak widać po mniejszym odsetku chorych w grupie zaszczepionej, jest narzędziem pomocnym. Proszę tych, którzy mogą się zaszczepić, a jeszcze się nie zaszczepili, aby zaszczepili się z troski o resztę ludności. Tych, którzy przestraszyli się, że popełniają jakiś grzech szczepiąc się, zapewniam, że mogą to uczynić z czystym sumieniem. Tych, którzy bronią swojej wolności do opowiadania się za własnymi poglądami, proszę, aby z miłości do innych dobrowolnie poświęcili część swojej wolności dla wspólnego dobra” – napisał metropolita ołomuniecki.

Przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej dziękuje osobom, które przestrzegaj przepisy sanitarne. Zachęca, aby w okresie Adwentu do tradycyjnych aktów miłosierdzia dołączyć samodyscyplinę i troskę o innych.

The post Przewodniczący czeskiego episkopatu apeluje o szczepienie się first appeared on eKAI.