W poniedziałek 15 listopada rozpoczął się II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań. Do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku zjechało się ponad 80. duszpasterzy, zakonników oraz sióstr zakonnych, z różnych zgromadzeń z całej Polski.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, podczas której o. Paweł Zając OMI, prowincjał oblatów, mówił, aby w duszpasterstwie młodzieży dać się ponieść inspiracjom i natchnieniu Ducha Świętego.

Podczas pierwszej konferencji ks. Kuba Bartczak podzielił się refleksją na temat fascynowania ludzi Jezusem podczas prostych rozmów.

Podczas spotkania zebrani rozmawiają o stwarzaniu przestrzeni ludzkiej, medialnej i formalno-prawnej w duszpasterstwie młodzieży. Wysłuchają szeregu konferencji m.in. Tomasza Samołyka. Świadectwem podzieli się również małżeństwo, rodzice czwórki dzieci. Spotkanie potrwa do środy.

The post Rozpoczął się II Ogólnopolski Zjazd Zakonnych Duszpasterzy Młodzieży i Powołań first appeared on eKAI.