Katolicka Agencja Informacyjna oraz Rada KEP ds. Ekumenizmu zapraszają na sesję zatytułowaną „O synodalności ekumenicznie”, poprzedzającą Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie, z udziałem przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich, odbędzie się 14 stycznia (piątek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie przy ul. Żytniej 11.

Celem sesji jest zaprezentowanie znaczenia synodalności w różnych Kościołach chrześcijańskich. Po prezentacji stanowisk Kościołów prawosławnego, katolickiego, luterańskiego i metodystycznego, poruszony zostanie też wątek jak poszczególne Kościoły mogłyby współdziałać z Kościołem katolickim w związku z jego Synodem o synodalności. Zostanie także przedstawiona tematyka i przebieg Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbędzie się w dniach 18-25 stycznia 2022.

W wydarzeniu udział wezmą: Bp Jacek Jezierski – biskup elbląski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu; Bp Andrzej Malicki – superintendent naczelny Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP; prezes Polskiej Rady Ekumenicznej; Ks. dr Henryk Paprocki – Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny; Ks. dr Adam Malina – prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP; Ks. prof. Sławomir Pawłowski SAC – sekretarz Rady KEP ds. Ekumenizmu. Prowadzenie: Marcin Przeciszewski, KAI.

Sesja odbędzie się 14 stycznia (piątek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej domu Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie (paulistki) przy ul. Żytniej 11.

Zgłoszenia, zawierające imię, nazwisko oraz nazwę redakcji, prosimy przesyłać na adres: centrummedialne@ekai.pl w terminie do 14 stycznia (piątek) do godz. 12.00.

Wydarzenie transmitowane będzie także na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube

The post Sesja „O synodalności ekumenicznie” first appeared on eKAI.