O podjęcie działań wynikających z przykazania miłości bliźniego, jakim jest szczepienie się przeciwko koronawirusowi zaapelowali do wiernych biskupi Słowacji.

Słowacki episkopat z niepokojem obserwuje kolejną falę COVID-19 i przypomina, że szczepienia są wielką pomocą w powstrzymaniu pandemii i ocaleniu tysięcy istnień ludzkich. Stwierdza, że poprzez szczepienie chronimy nie tylko siebie samych, ale także innych. Biskupi cytują słowa Ojca Świętego, który powiedział, że zaszczepienie się jest wyrazem miłości bliźniego. Zwracają się do wątpiących i przypominają, że chrześcijanie są wezwani do troski nie tylko o siebie, ale także o bliźnich i pomaganie im na drodze życia. Wzywają duchownych do szerzenia właściwego poglądu w tej kwestii, zachęcania do szczepień, a jednocześnie zachowywali zasady higieny. „W czasie szerzenia się choroby jest to konkretny i dojrzały wyraz naszej wiary w Boga, który powierzył naszej trosce świat i naszych bliźnich” – podkreśla episkopat Słowacji.

The post Słowaccy biskupi apelują o szczepienie się przeciwko COVID-19 first appeared on eKAI.