Zapowiadane na 9 grudnia spotkanie kierowanej przez Jean-Marca Sauvé francuskiej Niezależnej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego w Kościele w Watykanie z papieżem Franciszkiem zostało odwołane. Nie została ono nigdy potwierdzona przez Stolicę Apostolską. Na chwilę obecną nie ogłoszono nowej daty – podaje agencja I-Media.

W opublikowanym 5 października raporcie komisja pod przewodnictwem Sauvé ogłosiła, że w latach 1950-2020 216 tys. osób padło ofiarą molestowania seksualnego przez księży, zakonników lub zakonnice. Liczba ta wzrasta do 330 tys., jeśli uwzględnimy osoby molestowane przez świeckich pracujących w instytucjach Kościoła katolickiego.

Na początku grudnia Ojciec Święty przyjmie przewodniczącego Niezależnej Komisji ds. Wykorzystywania Seksualnego w Kościele (CIASE) – zapowiedział, podczas przesłuchania przed Zgromadzeniem Narodowym w środę 20 października osobiście stojący na czele tego organu Jean-Marc Sauvé. Towarzyszyć mu będą członkowie jego komisji. Spotkanie to mogłoby się odbyć 9 grudnia – odnosi portal Famille Chrétienne.

20 października 2021 r. Jean-Marc Sauvé podczas przesłuchania przed francuskimi parlamentarzystami ogłosił, że wszyscy członkowie jego komisji zostaną przyjęci przez papieża Franciszka w grudniu b.r. Wśród sformułowanych przez nią 45 zaleceń niektóre dotyczył zmian w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

The post Spotkanie papieża z francuską komisją badającą wykroczenia duchownych odwołane first appeared on eKAI.