Kardynał Gualtiero Bassetti, arcybiskup Perugii-Città della Pieve i przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, otrzymał potwierdzenie wizyty papieża Franciszka we Florencji 27 lutego 2022 r. z okazji Spotkania Biskupów i Burmistrzów Regionu Morza Śródziemnego – poinformował Konferencja Episkopatu Włoch.

Śmigłowiec z papieżem na pokładzie wyląduje na stadionie lekkoatletycznym „Luigi Ridolfi” o godz. 8 rano, i o godz. 8.30 w Salone dei Cinquecento w Palazzo Vecchio Franciszek spotka się z biskupami i burmistrzami. Wygłosi tam przemówienie, a następnie w Sala Leone X pozdrowi niektórych burmistrzów. O godz. 9.30 w Sala D’Arme spotka się z rodzinami uchodźców i przesiedleńców, a następnie o godz. 10.30 odprawi Mszę św. w bazylice Santa Croce. Na zakończenie, na placu bazyliki przy Piazza Santa Croce, papież odmówi modlitwę Anioł Pański, po czym uda się do Watykanu.

The post W 2022 roku papież odwiedzi Florencję first appeared on eKAI.