Pierwszy w Syrii Wydział Teologiczny otwarto 21 listopada w Damaszku. Ta prywatna uczelnia powstała na mocy prezydenckiego dekretu z 2019 roku. Jej właścicielem jest melchicki (greckokatolicki) Patriarchat Antiochii.

W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele władz, w tym minister szkolnictwa wyższego i badań naukowych Bassam Ibrahim, który wskazał, że Syria jest zarówno „kolebką chrześcijaństwa”, jak i „inkubatorem islamu”.

Patriarcha Józef Absi wyraził nadzieję, że uczelnia będzie małym ośrodkiem współczesnej wschodniej myśli teologicznej, która wejdzie w interakcję z otaczającym światem. Wyjaśnił, że mottem wydziału będą słowa: „cnota i nauka”. Zapewnił o otwartości prowadzonych tam badań na wszystkie religie i ich święte księgi.

The post W Damaszku otwarto pierwszy w Syrii Wydział Teologiczny first appeared on eKAI.