W najbliższą niedzielę członkowie Konferencji Episkopatu Szwajcarii (SBC) udadzą się do Rzymu z wizytą ad limina. Ich wizyta w Rzymie była pierwotnie zaplanowana na styczeń 2021 r. Jednak, podobnie jak wszystkie inne, została przełożona z powodu restrykcji nałożonych przez pandemię koronawirusa. Ostatnia wizyta ad limina szwajcarskich biskupów miała miejsce w grudniu 2014 r.

W dniach 22-27 listopada zaplanowano ponad 20 spotkań w poszczególnych dykasteriach Stolicy Apostolskiej. Przewidziane jest także spotkanie z Papieską Gwardią Szwajcarską oraz z ambasadorem Szwajcarii przy Stolicy Apostolskiej, ambasadorem Denisem Knobelem.

Biskupi szczególnie cieszą się na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Podzielą się z Ojcem Świętym swoimi doświadczeniami z przygotowań do kolejnego Synodu Biskupów, a także poruszą kwestię kobiet. Audiencja u papieża jest zaplanowana na 26 listopada 2021 roku.

Bezpośrednio po wizycie ad limina w dniu 29 listopada 2021 r. odbędzie się w Rzymie 334. skrócone Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Szwajcarskiej Konferencji Biskupiej. Tego samego dnia o godz. 18.00 w siedzibie Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej odbędzie się podsumowująca konferencja prasowa. Większość biskupów powróci do ojczyzny 30 listopada.

The post W niedzielę wizytę ad limina rozpoczną biskupi Szwajcarii first appeared on eKAI.