„Komunikowanie wiary w cyfrowym świecie” – to tytuł projektu, do którego watykańska Dykasteria ds. Komunikacji zaprasza młodych ludzi z całego świata. Chętni do wzięcia udziału w inicjatywie, która pomaga obsługiwać media społecznościowe Stolicy Apostolskiej w bardziej nowoczesny sposób, mogą zgłaszać się do niedzieli 21 listopada włącznie.

Rekrutacja do drugiej edycji programu „Faith Communication in the Digital World” adresowanego do młodzieży z całego świata ma na celu wyłonienie dziesięciorga młodych ludzi, którzy będą wspierać Stolicę Apostolską w unowocześnianiu przekazu za pomocą mediów społecznościowych i innych nowoczesnych środków przekazu. Projekt, stworzony i koordynowany przez Dykasterię ds. Komunikacji, skierowany jest do osób, które nie ukończyły 35 roku życia, posługują się komunikatywnie językiem angielskim, a, oprócz doświadczenia medialnego, cechują się także przywiązaniem do wartości chrześcijańskich i są rekomendowani przez kościelną instytucję lub wspólnotę.

Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w pierwszej edycji projektu, zajęli się m.in. komunikacją wizualną i obsługą mediów społecznościowych rozpoczętego niedawno Synodu Biskupów i całego procesu synodalnego poświęconego synodalności. Podczas spotkań – zarówno „na żywo”, jak i online – uczestniczyli w zajęciach udoskonalających ich umiejętności komunikacyjne, poznawali rozmaite instytucje Stolice Apostolskiej i dzielili się swoimi doświadczeniami i intuicjami, współtworząc strategię komunikacji medialnej m.in. na potrzeby sekretariatu Synodu Biskupów. Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie.

The post Watykan rekrutuje młodzież do projektu związanego z mediami społecznościowymi first appeared on eKAI.