Biskup Marek Solarczyk wydał wskazania dotyczące wizyty duszpasterskiej w parafiach w diecezji radomskiej. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, decyzję o formie przeprowadzenia kolędy pozostawiono proboszczom.

– Wobec zbliżającego się czasu, w którym duszpasterze w minionych latach odwiedzali wiernych z wizytą duszpasterską, pozostawiam księżom proboszczom podjęcie decyzji o formie przeprowadzenia „kolędy” w najbliższych tygodniach – czytamy we wskazaniach ordynariusza radomskiego.

Biskup dodaje, że „doświadczenia minionego roku przyniosły wiele dobrych praktyk duszpasterskich, dzięki którym kapłani mogli przyzywać mocy Bożego błogosławieństwa dla rodzin i dzięki wspólnej modlitwie umacniała się wspólnota parafialna”.

Bp Solarczyk zobowiązał duszpasterzy, „aby każda z przyjętych form duszpasterskiej opieki była przeprowadzona z troską o duchowe dobro wiernych, z szacunkiem dla ich życiowego poświęcenia i zachowaniem obowiązujących wskazań sanitarnych”.

– Niech podjęte działania przyniosą umocnienie wiary, zjednoczenie wspólnoty parafialnej i przyczynią się do duchowej siły wobec życiowych wyzwań i na czas trudnych warunków pandemii – napisał bp Marek Solarczyk.

The post Wskazania dot. tegorocznej wizyty duszpasterskiej w diec. radomskiej first appeared on eKAI.