W tym roku kolęda w diecezji tarnowskiej powinna przybrać jedną z trzech form z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych – zadecydował bp Andrzej Jeż w specjalnym zarządzeniu w związku z panującą pandemią. Wybór formy wizyty duszpasterskiej księża proboszczowie mają przedyskutować z parafialną radą duszpasterską lub z parafialnym zespołem synodalnym.

Jedną z form może być odwiedziny przez księży domów tych wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą.

Drugą formą kolędy jest zaproszenie do kościoła na Mszę św. rodzin z poszczególnych rejonów parafii, tak jak to miało miejsce rok temu.

Trzecia możliwość to połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii, oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.

The post Zarządzenie biskupa tarnowskiego dotyczące wizyty duszpasterskiej first appeared on eKAI.