Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.

 

  1. „Niech pokładają nadzieję w miłosierdziu Moim najwięksi grzesznicy. Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia Mojego. Rozkosz Mi sprawiają dusze, które się odwołują do Mojego miłosierdzia. Takim duszom udzielam łask ponad ich życzenia. Nie mogę karać, choćby ktoś był największym grzesznikiem, jeśli on się odwołuje do Mej litości, ale usprawiedliwiam go w niezgłębionym i niezbadanym miłosierdziu swoim” (Dz 1146). Te słowa skierował Pan Jezus do Św. Siostry Faustyny. Dzisiaj w drugą niedzielę Wielkanocy obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia, którego bardzo pragnął Pan Jezus. Św. Jan Paweł II w roku 2000 zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu i ustanowił drugą niedzielę Wielkanocy niedzielą Bożego Miłosierdzia. W dniu dzisiejszym za pobożne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Ojcze nasz i Credo (dłuższe wyznanie wiary te co odmawiamy w niedzielę) oraz pobożne wezwanie do Jezusa Miłosiernego np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie, można uzyskać odpust zupełny.

 

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się po każdej Mszy zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie, natomiast w czwartą niedzielę Wielkanocy zbierać będziemy do puszek ofiary na leczenie naszej małej Parafianki Aurelii Mączkowskiej, u której wykryto złośliwy nowotwór pnia mózgu, glejaka. Leczenia podjął się amerykański profesor w prezbiteriańskim szpitalu w Nowym Yorku. Koszt leczenie na złotówki wynosi ponad 1700000 złotych. Jak narazie uzbierano niecałe 200000. Mamy czas do końca kwietnia. Sprawa jest bardzo poważna. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy o godz. 15:00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

 

 

  1. W środę na godz. 17:00 zapraszamy trójki klasowe dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie.

 

 

  1. Kronika żałobna: w minionym tygodniu Pan powołał do wieczności Ś. P Mieczysława Sobczak l. 63 z Hanek Kolonia, Ś. P. Irenę Rykowską l. 79 z Mirosławca, Ś. P. Krzysztofa Matuszewskiego l.71 z Mirosławca. Dobry Jezu….

 

  1. Na ten nowy tydzień niech Pan w obfitości błogosławi.

 


 

                                                        Ks. Edward Matyśniak – Proboszcz

                                                     Ks. Marcin Wiśniowski – Wikariusz